Profil školy

Naša škola je plnoorganizovanou základnou školou a trojtriednou materskou školou . Budova školy je umiestnená pod vrcholkami Malých Karpát, uprostred zeleného sadu a parčíka. V areáli školy tečie potôčik Malina. Nakoľko máme prírodu na dosah ruky, snažíme sa v deťoch pestovať environmentálne návyky, lásku k prírode.  Utvárame základy environmentálneho cítenia, pravidelne chodíme s deťmi do prírody, pozorujeme ju, sledujeme zmeny a premeny v nej.

Pravidelne uskutočnujeme zber papiera, elektroodpadov.Uskutočňujeme súťaže v oblasti recyklácií. Úspechy dosahujeme hlavne v umeleckých súťažiach.

Na veľmi dobrej úrovni je spolupráca rodič- škola. Spoločne organizujeme nespočetne veľa mimoškolských akcií, ktoré získali dobré meno aj mimo obce. Každoročne pripravujeme Strašidelnú školu, Vianočné trhy, Vianočný muzikál, Noc v škole, Rozprávkový les.....Úzko spolupracujeme  s obcou a aktívne sa zapájame aj do jej  diania.

Sme škola rodinného typu. Menší počet žiakov umožňuje individuálnejší prístup ku každému dieťaťu. Nakoľko sme spojená škola s materskou školou, prestup dieťaťa do 1. ročníka je menej náročný,  deti prichádzajú do prostredia, ktoré im je známe. Žiaci 1. ročníka často navštevujú materskú školu a naopak. Deti z materskej školy zasa navštevujú "veľkú školu".

Výchovno-vzdelávacie aktivity prebiehajú podľa štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0,ISCED 1 a ISCED 2.  Využívame inovatívne digitálne technológie, zážitkové učenie, chodíme na exkurzie, navštevujeme divadelné predstavenia, kde sa deti oboznamujú s kultúrnym správaním na spoločenských podujatiach.

S vyučovaním cudzieho jazyka začínajú žiaci od prvého ročníka. Pravidelne, 2- krát do mesiaca , naše hodiny angličtiny osviežuje  anglická lektorka , ktorá komunikuje s deťmi výlučne anglickým jazykom.