• Pokračujeme v súťaži !

Milí malí a veľkí Recyklohráči!

Zber starých mobilov vzbudil na školách obrovský záujem, a preto vyhlasujeme, v spolupráci so spoločnosťou Orange, druhý ročník- zberovej akcie SMS-Starý Mobil Sem!.   Zbierať budeme staré mobilné telefóny , ktoré žiaci odovzdajú v škole do špeciálnych nádob. Zber starých mobilov na školách bude prebiehať  do 30.10.2020. Za každý 1 odovzdaný mobil získa škola až 10 bodov! Okrem toho môžu deti a žiaci získať nový tablet  alebo jednu zo 140 losovaných cien. Na odmeny sa môžu tešiť aj samotný koordinátori projektu Recyklohry. Tento ročník sme sa rozhodli oceniť ich až 80 a môžu sa tešiť na  50 eurovú darčekovú poukážku! Okrem toho nás čakajú aj ďalšie super ceny a to financovanie zeleného nápadu pre školu v hodnote 3000, 2000 a 1000 eur, environmentálne divadielko pre najmenších a pre starších žiakov zasa lístky do kina.

Veríme , že kto môže sa rád akcie zúčastní a vyzbierame , čo najviac mobilných telefónov.

• Recyklorúško.

• Heslo dnešných dní určite poznáte:

Nosiť rúško nie je hanba!

A v podobnom duchu sa bude niesť aj zadanie aktuálnej úlohy. Keďže sme environmentálny projekt, snažíme sa tento pohľad vnášať do všetkých oblastí života a  každodenného konania. Takže milí Recyklohráči, popozerajte doma starý nepotrebný textil a podľa návodu na internete, ktorých je na ňom neúrekom, skúste nepotrebný textil zrecyklovať na nové rúško, ktoré v týchto dňoch musíme všetci nosiť. Keď budete rúško vyrábať, majte na pamäti, že musí byť v prvom rade funkčné!

To znamená, že Vás musí dostatočne ochrániť proti vírusom. Avšak pri navrhovaní konečnej úpravy sa môžete nechať uniesť vašou fantáziou😊 Tešíme sa na Vaše výtvory .