• Základné informácie
          Hlavná kuchárka: Iveta Košická
          tel. č.: 034/7785009
          email: jedalen@zskuchyna.sk

Školská jedáleň poskytuje stravovanie deťom a žiakom za čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov v nadväznosti na odporúčané výživové dávky.

Vekové skupiny stravníkov tvoria deti MŠ, žiaci 1. stupňa ZŠ, žiaci 2. stupňa ZŠ a dospelí stravníci. V materiálno-spotrebných normách sú uvedené receptúry, podľa ktorých musia kuchárky v ZŠS postupovať pri príprave jedál pre deti a žiakov. Je v nich presne stanovený podiel jednotlivých vstupných surovín, ako aj gramáž hotovej porcie. V rámci týždňa pri tvorbe jedálneho lístka platia nasledovné pravidlá:
          2 hlavné jedlá s mäsovým pokrmom,
          1 hlavné jedlo so zmiešaným pokrmom – so zníženou dávkou mäsa,
          1 hlavné jedlo sladké, múčne, ktoré je doplnené zeleninovo-mäsovou alebo strukovinovou polievkou,
          1 hlavné jedlo odľahčovacie – zeleninové, vaječné, strukovinové.

Zákonný zástupca je povinný v prípade záujmu o poskytnutie stravovania v školskej jedálni prihlásiť dieťa,
          žiaka na stravu formou vyplnenia a odovzdania „Prihlášky na stravu v ŠJ“, kde svojím podpisom súhlasí s
          dodržiavaním stanovených pravidiel.
          Školská jedáleň využíva informačný systém Edupage, cez ktorý máte možnosť prihlasovania a odhlasovania z obedov, informácie o poplatkoch a platbách a kontrolu uhradených platieb.

POPLATKY
          Výška príspevku na nákup potravín a režijné náklady v školskej jedálni pri Základnej škole s materskou školou Kuchyňa sa určuje  od 1. 1. 2023 nasledovne:

Stravník    Desiata    Obed    Olovrant    Režijné náklady za jeden mesiac    Výpočet celkovej úhrady
          MŠ    0,55    1,30    0,45    7    2,30 € x počet dní + 7,00 €
          ZŠ I. stupeň    -    1,90    -    7    1,90 € x počet dní + 7,00 €
          ZŠ II. stupeň    -    2,10    -    7    2,10 € x počet dní + 7,00 €
          zamestnanci    -    2,60    -    2,50*    5,10 € x počet dní
          *Výška režijných nákladov je stanovená na jedno jedlo

Platbu treba uhrádzať vopred do 15. dňa v mesiaci na číslo účtu: SK47 5600 0000 0032 4946 8008. Všetko potrebné k platbe nájdete v aplikácii Edupage  v sekcii PLATBY (MOJE PLATBY), kde môžete vidieť číslo účtu (príjmový účet školy), výšku poplatku, dátum splatnosti a variabilný symbol.  Pre rýchlejšie priradenie platby nezabudnite do poznámky napísať meno dieťaťa.

Platbu môžete uskutočniť nasledovnými spôsobmi:
          prevodom zo svojho bankového účtu zadaním čísla účtu príjemcu, výšky platby a variabilného symbolu,
          prostredníctvom Viamo pomocou Vášho smartfónu, prípadne tabletu (všetky údaje potrebné k platbe budú nasnímané a nie je potrebné nič zadávať),
          prostredníctvom poštovej poukážky na účet - vyplnením všetkých potrebných údajov z Edupage – čísla účtu príjemcu, výšky platby, variabilného symbolu a odosielateľa.

Po spárovaní platby z našej strany, ktoré sa uskutočňuje vždy v piatok sa v rovnakej sekcii dostanete k informáciám, ktoré potvrdzujú prijatie platby na náš účet.

ODHLASOVANIE ZO STRAVY

Odhlásenie a prihlásenie dieťaťa zo stravy je možné v pondelok do 7:00 hod a ostatné dni do 13:30 hod. predchádzajúceho dňa.
          Za neodobranú a včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje! V prípade ochorenia dieťaťa je podľa metodického pokynu umožnené rodičovi alebo inej osobe si obed vyzdvihnúť v školskej jedálni v čase počas od 11:30 do 13:30 do vlastných nádob.

Možnosti odhlasovania:
          pomocou mobilnej aplikácie EduPage v sekcii „Jedálny lístok“

telefonicky: 034/77 85 009

dotácia na stravu

Dotáciu na stravu žiaka poskytuje štát v zmysle zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

V prípade, ak zákonný zástupca neodhlási dieťa, žiaka zo stravy (podľa podmienok určených školou), v súlade s nariadením ust. § 4 zákona č. 544/2010 Z.z. je povinný uhradiť náklady na stravu v plnej výške určeného 4. finančného pásma vrátane celej výšky dotácie.