• Poplatky v materskej škole

• Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením MŠ, ktorej zriaďovateľom je Obec Kuchyňa, prispieva zákonný zástupca dieťaťa.

Výška príspevku podľa VZN č. 8/2022 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Kuchyňa je vo výške 210 eur/mesiac.

Príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole zákonný zástupca uhrádza bezhotovostným prevodom na účet školy,

číslo účtu IBAN: SK83 5600 0000 0032 4946 6002,vedený v banke Prima banka, a.s. Malacky, alebo poštovou poukážkou, do 15. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci.

Podľa VZN č. 2/2022 o poskytovaní finančných príspevkov z rozpočtu obce Kuchyňa, finančný príspevok na pobyt dieťaťa v Materskej škole

1. poskytne Obec Kuchyňa na pobyt dieťaťa v Materskej škole.

2. Oprávnenou osobou na poskytnutie príspevku podľa tohto nariadenia je zákonný zástupca dieťaťa, ktorý prispieva na pobyt dieťaťa v Materskej škole v Kuchyni podľa VZN č. 8/2022 ktorým sa určuje výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Kuchyňa.

3. Výška finančného príspevku je 195,00€/mesiac, a to počnúc kalendárnym mesiacom, v ktorom toto dieťa dovŕši 3 roky veku. O túto sumu sa zníži príspevok zákonného zástupcu podľa odseku 2.

4. Zákonný zástupca k príspevku podľa ods. 3) nepodáva žiadosť. Príspevok bude zúčtovaný v rámci originálneho financovania Materskej školy v zmysle schváleného rozpočtu na kalendárny rok.

5. Pre poskytnutie príspevku podľa odseku 3) musia byť súčasne splnené nasledovné podmienky:

a) Dieťa a zákonný zástupca majú trvalý pobyt v obci Kuchyňa

b) Vek dieťaťa musí byť najmenej 3 roky